Audi A8

22.900 €

Километри

236.000km

Мотор

2967cc 250 ks

Пренос

Автоматски

Погон

4x4

Гориво

Дизел

Година

2012

Регистрација

10/01/2023

Надворешност

 • Xenon Фарови
 • Алуминиумски бандажи
 • Затемнети стакла
 • Систем за чистење на фарови
 • Сончев кров
 • Фарови за магла
 • Камера за рикверц
 • Паркинг сензори

Внатрешност

 • CD Changer
 • TV приемник
 • Асистент за долги светла
 • Борд компјутер
 • Греење на седишта
 • Ел отворање багажник
 • Ел. седишта
 • Електрика на прозори
 • Ел на ретровизори
 • Климатроник
 • Кожни седишта
 • Мултифункционален волан
 • Навигациски систем
 • Подготовка за телефон
 • Помош при паркирање
 • Радио CD MP3
 • Регулирање волан
 • Серво управувач
 • Темпомат
 • Централно заклучување
 • Електрика на прозори / Ел на ретровизори

Безбедност

 • ABS антиблокирачки систем на сопирачките
 • ASR контрола на пролизгување
 • ESP електронска стабилизирачкa програма
 • Адаптивно воздушно потпирање
 • Алармни системи
 • Асистент при поаѓање
 • Воздушни перничиња
 • Задни светла за магла
 • Наслони за глава
 • Помош при нагорнина

Слични ВОЗИЛА

7.800 €

Opel Corsa

93.000

70 ks

2017

15.850 €

Opel Corsa

16.0000

102 ks

2019

33.0000 €

Mercedes-Benz E220d

146.000

195 ks

2017

16.250 €

Volkswagen Passat

82.000

120 ks

2015