Mercedes-Benz E220

41.900 €

Километри

113000km

Мотор

1998cc 195 ks

Пренос

Автоматски

Погон

4x4

Гориво

Дизел

Година

2017

Регистрација

03/03/2023

Надворешност

 • Xenon Фарови
 • Алуминиумски бандажи
 • Затемнети стакла
 • Камера за рикверц
 • Паркинг сензори

Внатрешност

 • Асистент за долги светла
 • Борд компјутер
 • Ел. седишта
 • Електрика на прозори
 • Ел на ретровизори
 • Климатроник
 • Кожни седишта
 • Мултифункционален волан
 • Навигациски систем
 • Подготовка за телефон
 • Помош при паркирање
 • Регулирање волан
 • Серво управувач
 • Темпомат
 • Централно заклучување
 • Електрика на прозори / Ел на ретровизори

Безбедност

 • ABS антиблокирачки систем на сопирачките
 • ASR контрола на пролизгување
 • ESP електронска стабилизирачкa програма
 • Адаптивно воздушно потпирање
 • Алармни системи
 • Задни светла за магла
 • Наслони за глава
 • Помош при нагорнина

Слични ВОЗИЛА

28.800 €

Mercedes-Benz ML350

112.000

260 ks

2012

7.700 €

Skoda Rapid SB

89.000

75 ks

2015

15.900 €

Opel Mokka X

137.000

136 ks

2017

12800 €

Volkswagen Golf 7

170.000

110 ks

2016