Land Rover Range Rover SPORT

42.000 €

Километри

km

Мотор

2995cc 250 ks

Пренос

Автоматски

Погон

4x4

Гориво

Дизел

Година

2014

Регистрација

15/07/2021

Надворешност

 • Off-road пакет
 • Xenon Фарови
 • Алуминиумски бандажи
 • Затемнети стакла
 • Панорамски кров
 • Систем за чистење на фарови
 • Сончев кров
 • Фарови за магла
 • Шини на покривот

Внатрешност

 • Асистент за долги светла
 • Борд компјутер
 • Греење на седишта
 • Ел. седишта
 • Електрика на прозори
 • Ел на ретровизори
 • Имобилајзер
 • Клима уред
 • Климатроник
 • Кожни седишта
 • Мултифункционален волан
 • Навигациски систем
 • Подготовка за телефон
 • Помош при паркирање
 • Радио CD MP3
 • Регулирање волан
 • Серво управувач
 • Темпомат
 • Централно заклучување
 • Електрика на прозори / Ел на ретровизори

Безбедност

 • ABS антиблокирачки систем на сопирачките
 • ASR контрола на пролизгување
 • ESP Off-road
 • ESP електронска стабилизирачкa програма
 • Адаптивно воздушно потпирање
 • Алармни системи
 • Асистент при поаѓање
 • Воздушни перничиња
 • Задни светла за магла
 • Наслони за глава
 • Помош при нагорнина

Слични ВОЗИЛА

34.900 €

Audi A5

142.000

190 ks

2017

8.900 €

Skoda Rapid

98.000

115 ks

2017

9.200 €

Opel Corsa

6.700

75 ks

2019

12.000 €

Opel Antara

115.000

163 ks

2014