Mercedes-Benz C220

24.500 €

Километри

122.000km

Мотор

2143cc 170 ks

Пренос

Автоматски

Погон

Заден

Гориво

Дизел

Година

2015

Регистрација

19/06/2021

Надворешност

 • Xenon Фарови
 • Алуминиумски бандажи
 • Систем за чистење на фарови
 • Камера за рикверц
 • Паркинг сензори

Внатрешност

 • Асистент за долги светла
 • Борд компјутер
 • Греење на седишта
 • Ел отворање багажник
 • Ел. седишта
 • Електрика на прозори
 • Ел на ретровизори
 • Имобилајзер
 • Климатроник
 • Кожни седишта
 • Мултифункционален волан
 • Навигациски систем
 • Подготовка за телефон
 • Помош при паркирање
 • Регулирање волан
 • Серво управувач
 • Темпомат
 • Централно заклучување
 • Електрика на прозори / Ел на ретровизори

Безбедност

 • ABS антиблокирачки систем на сопирачките
 • ASR контрола на пролизгување
 • ESP електронска стабилизирачкa програма
 • Алармни системи
 • Асистент при поаѓање
 • Воздушни перничиња
 • Задни светла за магла
 • Наслони за глава
 • Помош при нагорнина

Слични ВОЗИЛА

33.500 €

BMW 520D

80.000

163 ks

2017

8.400 €

Opel Corsa

51.000

55 ks

2018

15.900 €

Opel Mokka X

137.000

136 ks

2017

36.900 €

BMW 520d

107.000

ks

2019