Volkswagen Golf

14.500 €

Километри

156.000km

Мотор

1598cc 110 ks

Пренос

Автоматски

Погон

Преден

Гориво

Дизел

Година

2016

Надворешност

 • Xenon Фарови
 • Фарови за магла
 • Паркинг сензори

Внатрешност

 • CD Changer
 • Асистент за долги светла
 • Борд компјутер
 • Греење на седишта
 • Електрика на прозори
 • Ел на ретровизори
 • Клима уред
 • Мултифункционален волан
 • Навигациски систем
 • Подготовка за телефон
 • Помош при паркирање
 • Радио CD MP3
 • Регулирање волан
 • Серво управувач
 • Темпомат
 • Централно заклучување
 • Електрика на прозори / Ел на ретровизори

Безбедност

 • ABS антиблокирачки систем на сопирачките
 • ASR контрола на пролизгување
 • ESP електронска стабилизирачкa програма
 • Алармни системи
 • Задни светла за магла
 • Наслони за глава
 • Помош при нагорнина

Слични ВОЗИЛА

21.500 €

Volkswagen Touareg

198.000

245 ks

2011

22.000 €

Volkswagen Passat

146.000

110 ks

2016

34.900 €

Audi A5

142.000

190 ks

2017

8.400 €

Opel Corsa

51.000

55 ks

2018