Opel Astra

11.900 €

Километри

146.000km

Мотор

1598cc 95 ks

Пренос

Мануелен

Погон

Преден

Гориво

Дизел

Година

2016

Надворешност

 • Алуминиумски бандажи
 • Фарови за магла

Внатрешност

 • Асистент за долги светла
 • Борд компјутер
 • Електрика на прозори
 • Ел на ретровизори
 • Клима уред
 • Мултифункционален волан
 • Подготовка за телефон
 • Регулирање волан
 • Серво управувач
 • Темпомат
 • Централно заклучување
 • Електрика на прозори / Ел на ретровизори

Безбедност

 • ABS антиблокирачки систем на сопирачките
 • ASR контрола на пролизгување
 • ESP електронска стабилизирачкa програма
 • Адаптивно воздушно потпирање
 • Задни светла за магла
 • Помош при нагорнина

Слични ВОЗИЛА

Volkswagen Passat

138.000

150 ks

2015

15.900 €

Seat Arona

121.000

95 ks

2020

7500 €

Opel Astra

189.000

110 ks

2014

8.400 €

Opel Corsa

51.000

55 ks

2018