Mercedes-Benz C220

22.500 €

Километри

145.000km

Мотор

2198cc 174 ks

Пренос

Автоматски

Погон

Заден

Гориво

Дизел

Година

2016

Регистрација

24/03/2023

Надворешност

 • Алуминиумски бандажи
 • Фарови за магла
 • Паркинг сензори

Внатрешност

 • CD Changer
 • Асистент за долги светла
 • Борд компјутер
 • Греење на седишта
 • Ел отворање багажник
 • Ел. седишта
 • Електрика на прозори
 • Ел на ретровизори
 • Климатроник
 • Мултифункционален волан
 • Навигациски систем
 • Подготовка за телефон
 • Радио CD MP3
 • Регулирање волан
 • Серво управувач
 • Темпомат
 • Централно заклучување
 • Електрика на прозори / Ел на ретровизори

Безбедност

 • ABS антиблокирачки систем на сопирачките
 • ASR контрола на пролизгување
 • ESP електронска стабилизирачкa програма
 • Задни светла за магла
 • Наслони за глава
 • Помош при нагорнина

Слични ВОЗИЛА

35.900 €

Mercedes-Benz C220

29.000

165 ks

2017

Volkswagen Passat

138.000

150 ks

2015

25.800 €

Mercedes-Benz A200 4matic

192.000

150 ks

2020

21.900 €

BMW X1

103.000

150 ks

2016