Opel Corsa

15.850 €

Километри

16.0000km

Мотор

1498cc 102 ks

Пренос

Мануелен

Погон

Преден

Гориво

Дизел

Година

2019

Регистрација

09/01/2022

Надворешност

 • Xenon Фарови
 • Алуминиумски бандажи
 • Затемнети стакла
 • Фарови за магла

Внатрешност

 • Асистент за долги светла
 • Борд компјутер
 • Ел. седишта
 • Електрика на прозори
 • Ел на ретровизори
 • Клима уред
 • Мултифункционален волан
 • Подготовка за телефон
 • Регулирање волан
 • Серво управувач
 • Темпомат
 • Централно заклучување
 • Електрика на прозори / Ел на ретровизори

Безбедност

 • ABS антиблокирачки систем на сопирачките
 • ASR контрола на пролизгување
 • ESP електронска стабилизирачкa програма
 • Алармни системи
 • Задни светла за магла
 • Наслони за глава

Слични ВОЗИЛА

7.700 €

Skoda Rapid SB

89.000

75 ks

2015

7.100 €

Skoda Fabia

71.000

44 ks

2016

7.900 €

Opel Corsa

50.000

75 ks

2018

14.800 €

Opel Corsa

9.200

75 ks

2021