Volkswagen Touareg

21.500 €

Километри

198.000km

Мотор

2967cc 245 ks

Пренос

Автоматски

Погон

4x4

Гориво

Дизел

Година

2011

Регистрација

21/05/2022

Надворешност

 • Off-road пакет
 • Xenon Фарови
 • Алуминиумски бандажи
 • Затемнети стакла
 • Кука
 • Панорамски кров
 • Систем за чистење на фарови
 • Сончев кров
 • Фарови за магла
 • Шини на покривот
 • Паркинг сензори

Внатрешност

 • CD Changer
 • TV приемник
 • Асистент за долги светла
 • Борд компјутер
 • Греење на седишта
 • Ел отворање багажник
 • Ел. седишта
 • Електрика на прозори
 • Ел на ретровизори
 • Климатроник
 • Кожни седишта
 • Мултифункционален волан
 • Подготовка за телефон
 • Помош при паркирање
 • Радио CD MP3
 • Регулирање волан
 • Серво управувач
 • Темпомат
 • Централно заклучување
 • Електрика на прозори / Ел на ретровизори

Безбедност

 • ABS антиблокирачки систем на сопирачките
 • ASR контрола на пролизгување
 • ESP Off-road
 • ESP електронска стабилизирачкa програма
 • Адаптивно воздушно потпирање
 • Алармни системи
 • Воздушни перничиња
 • Задни светла за магла
 • Наслони за глава
 • Помош при нагорнина

Слични ВОЗИЛА

14.500 €

Volkswagen Golf

190.000

150 ks

2013

6.900 €

Chevrolert Captiva

150 ks

2010

7.700 €

Skoda Rapid SB

89.000

75 ks

2015

7500 €

Opel Astra

189.000

110 ks

2014